زندگی سالم و پایدار در گرو رفتار منطقی ما با قوانین طبیعت است.
یازدهمین نشست اعضای شورای خانه مشارکت مردم در سلامت استان با حضور جناب آقای اسدالهی  مدیرکل محترم منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین روز شنبه 7 اسفند در سالن جلسات اداره ایشان برگزار شد.
محوریت این جلسه «بیان اهمیت فضای سبز و تاثیر آن بر سلامت» و بررسی طرح جنگل کاری دراستان قزوین بود.

دراین جلسه جناب آقای محسن قاسم زاده رئیس محترم اداره جنگل کاری و جنگل داری در بیان اهمیت فضای سبز، به نقش درخت در خنک سازی و پاک سازی هوا از آلاینده ها و همچنین ذخیره آب اشاره داشت.
در ادامه جناب آقای انصاریان رئیس محترم خانه مشارکت مردم در سلامت استان، خاطر نشان کرد با بیابانی شدن دشت قزوین و هجوم ریزگردها به شهرهای اطراف، سلامت به خطر می‌افتد برای پیشگیری از این معضل با جنگل کاری می توان ازانتشار ریزگردها جلوگیری نمود. بنابر این مردم و مسئولان باید دست به دست هم بدهند تا از بیابانی شدن این دشت و مسائل زیست محیطی آن پیشگیری شود. در ضمن آمادگی خانه مشارکت را برای همکاری با اداره منابع طبیعی در طرح جنگل کاری و همچنین  حفاظت از درختان جنگل اعلام کرد. سپس جناب آقای مهندس خطیبی نماینده انجمن صنفی کارفرمایان استان پیشنهاد داشت حفظ باغستان های سنتی از دیگر موضوعاتی است که باید نسبت به آن اقدام شود که در این راستا اطلاع رسانی مستمر و شفاف به مردم می تواند در مشارکت مردم و تسریع در کارها نیز موثر باشد. صیانت از باغستانهای استان به عنوان یک میراث ارزشمند وظیفه ای همگانی است و مسئولان استان هم در این راستا بایستی از همه توان خود استفاده کنند تا باغستان سنتی قزوین که تنها باغستان سنتی در جهان است سرسبز باقی بماند.
همچنین جناب آقای اسدالهی ضمن تشکر و تقدیر از حضور اعضاء خانه مشارکت مردم درسلامت و احساس مسئولیت این جمع در صیانت ازسلامت مردم، تاکید داشت با آموزش و آگاه سازی مردم می توان از این نیروی عظیم یاری گرفت. جوامع محلی درحفظ و حراست منابع طبیعی شرکت کنند اگر مردم منابع طبیعی را دارایی خودشان بدانند از احساس تعلق خاطر مردم ،حفظ و حراست ازمنابع طبیعی حاصل می شود.
درضمن آقای رجبی رئیس کانون مداحان قزوین و نماینده کانون مداحان در خانه مشارکت به مناسبت ایام فاطمیه، مرثیه سرایی اجرا نمودند
.
بيشتر